Національно-патріотичне виховання

"ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ЦЕ СФЕРА ДУХОВНОГО ЖИТТЯ, ЯКА ПРОНИКАЄ В УСЕ,ЩО ПІЗНАЄ, РОБИТЬ, ДО ЧОГО ПРАГНЕ, ЩО ЛЮБИТЬ І НЕНАВИДИТЬ ЛЮДИНА, ЯКА ФОРМУЄТЬСЯ."

(В. О. СУХОМЛИНСЬКИЙ)

"ХТО НЕ ЗНАЄ СВОГО МИНУЛОГО, ТОЙ НЕ ВАРТИЙ СВОГО МАЙБУТНЬОГО. ХТО НЕ ШАНУЄ ВИДАТНИХ ЛЮДЕЙ СВОГО НАРОДУ, ТОЙ САМ НЕ ГІДНИЙ ПОШАНИ.”

(М. РИЛЬСЬКИЙ)

Патріотичне виховання дітей на кращих зразках історії рідного народу, його досвіду, традицій, освіти й культури, вищих християнських ідеалів, є сьогодні головним пріоритетом виховної роботи.

У школі розроблено й затверджено програми патріотичного виховання учнів, сплановано систему заходів з національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді, згідно з якими організовано роботу вчительського і учнівських колективів. Класні керівники у своїй роботі керуються Законом України «Про освіту», Стратегією національно – патріотичного виховання дітей та  молоді, Концепцією Державної соціальної програми "Молодь України" на 2021-2025 роки.

З класними керівниками проведено організаційно – методичну роботу щодо посилення національно – патріотичного виховання дітей, а саме удосконалення форм і методів роботи з питань національно – патріотичного виховання з урахуванням сучасних вимог, проведено заходи щодо формування національної свідомості.

У напрямку національно-патріотичного виховання проводяться наступні заходи:

Перші уроки «Твоя і моя Україна», «Я люблю Україну», «Україна починається з тебе», «Усі ми – діти України. Пишаймося цим!»;

До Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та до Дня вигнання з Донбасу німецько-фашистських загарбників пройшли уроки мужності;

Щорічна акція «Голуб миру» присвячена Всесвітньому Дню миру;

година пам’яті «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий …», урок-реквієм «Бабин Яр: без права на забуття», година пам'яті «Бабин Яр - похмура безодня», виховні години «Трагедія Бабиного Яру-трагедія українського народу»;

ü до Дня Українського козацтва та Дня захисника України пройшли уроки мужності та усні журнали; вихованці гуртка козацько-лицарського спрямування «Джура» прийняли участь в акції «З вірою в захисників»;

Педагогічний та учнівський колективи Святогорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів брали участь у обласному конкурсі відеороликів-візитівок (презентацій) з національного виховання "Національне виховання - майбутнє держави" та зайняли ІІ місце серед освітніх закладів Донецької області;

виховні години «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і дзвенить...», квест «Мова - душа народу», відеолекторій «Історія української писемності», вікторина «Що я знаю про рідну мову» диктант національної єдності до Дня української писемності та мови;

уроки звитяги присвячені Дню гідності і свободи;

до Дня пам'яті жертв голодоморів акція «Запали свічку пам'яті»;

години спілкування, уроки мужності до Дня Збройних сил України, вихованці вокального гуртка «Дзвіночки» та гуртка козацько-лицарського спрямування «Джура» привітали військових;

вихованці вокального гуртка «Дзвіночки» привітали військовим з Новим роком та Різдвом.

Чільне місце в школі та класах займають куточки державної символіки. У системі позакласної виховної роботи зі школярами передбачено заходи з використанням державної символіки, розкриттям її змісту, історії виникнення та сучасного тлумачення.

Традиційними для школи стали конкурс знавців української мови ім.П.Яцика. Школа приймає участь у Всеукраїнському радіодиктанті, який має на меті згуртувати навколо себе якомога більше людей.

Патріотичне виховання школярів органічно поєднується з усією навчально-виховною роботою, важливим завданням якої є правдиве й глибоке розкриття героїчного минулого нашої держави, виховання учнівської молоді на бойових традиціях старшого покоління й підготовка її до захисту своєї Батьківщини. У школі діє літературно-краєзнавчий гурток    «Ліра»      (керівник педагог-організатор Бєлова Т.Ф.) та гуртки військово-лицарського виховання «Джури» - середня вікова ланка, (керівник Романченко А.С.) та «Соколята» - молодша вікова ланка (керівник Бас М.А.). Учасники цих гуртків збирають відомості про історичне минуле нашого краю, відвідують пам’ятні місця, проводять літературні читання, присвячені пам’ятним датам та традиціям рідного краю, вивчають традиції українського козацтва.

Важливим напрямком роботи з патріотичного виховання є залучення учнів до волонтерської благодійної діяльності по наданню допомоги ветеранам, людям похилого віку, воїнам АТО. Учні – активні учасники акцій «Голуб миру», «Подаруй листівку захисникові» та ін.

Педагоги  у своїй роботі вміло використовують різноманітні методи і форми національно-патріотичного виховання, враховуючи вікові й психологічні особливості дітей. Виховання юного громадянина здійснюється учителями як на уроці, так і в позаурочний час.

Учнівське самоврядування та волонтерський загін школи постійно співпрацюють з військовими, запрошують їх на різноманітні заходи військово-патріотичного спрямування.
    Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”) є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи.
Національний патріотизм передбачає насамперед історичну пам’ять.

Пам’ятаймо, хто ми, чиїх батьків, і будьмо великими Українцями!