Класне самоврядування

Класне самоврядування – це реальний безперервний процес дедалі ширшого залучення учнів до громадських справ. Одним із найважливіших принципів виховання є забезпечення активної позиції учнів та їхніх представницьких органів у житті і колективній діяльності.

Відповідальність – це та категорія в класному самоврядуванні, без якої неможливе його становлення. Жодний індивідуальний підхід неможливий без визнання права особистості на самостійну творчу діяльність.

На сучасному етапі учням надається більше прав і повноважень, створюються широкі можливості для самореалізації кожного; вони здобувають управлінські уміння, вчаться жити в демократичному суспільстві.

Мета та завдання класного самоврядування

1.Усебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі, своїй сім’ї, родині, народові України.

2.Забезпечувати і захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил і законів школи та класу.

3.Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ класного та шкільного життя, оволодіти мистецтвом управління.

4. Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

5. Прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями й дорослими.

Статут класу

• Ми  молоді, завзяті і кмітливі.
  • Ми сповнені сил та енергії.
  • Ми маємо багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє.
  • Щодня ми пізнаємо життя, відкриваємо  для себе світ і розкриваєм світу себе.
  • Ми хочемо усе осягнути, все зрозуміти і щоб розуміли нас.
  • Ми прагнемо усе спробувати і випробувати себе і свої сили, ствердитись, як людина й особистість,  усього досягти.
  • Ми рухаємось вперед, наближаючи власне майбутнє.
  • Ми мріємо про успіх, кохання і щастя, бо ми молоді.
  • Усе життя для нас  -  попереду.
  • Уже сьогодні ми тримаємо у власних руках своє майбутнє.
  • І лише ми самі відповідальні за нього.
  • Вже від нас сьогоднішніх і від наших сьогоднішніх рішень
  • Залежить, яким буде завтрашній день і наше майбутнє.

Правила для учнів 5 – 11 класів

1. Наполегливо оволодіти знаннями, навчальними вміннями і навичками.
  2. Готувати себе до здобуття повної середньої освіти.
  3. Добросовісно працювати для загальної користі. Брати участь у виробничій практиці і самообслуговуванні. Обрати майбутню професію.
  4. Брати активну участь у колективному житті школи, класу, в роботі учнівського самоврядування. Вчитися поєднувати особисті справи зі справами колективу.
  5. Охороняти рідну природу, берегти її і збагачувати народне добро. Боротися за економію і бережливість.
  6. Правильно організувати навчання, працю, відпочинок, цінувати свій і чужий час. Займатися в гуртках, клубних об’єднаннях.
  7. Систематично займатися фізкультурою і спортом.
  8. Поважати батьків, старших членів сім’ї. Брати участь у домашніх справах. Вчитися вести господарство, піклуватися про людей похилого віку, хворих людей, про молодших.
  9. Бути дисциплінованим, скромним, ввічливим. Виконувати вимоги вчителів, рішення органів учнівського самоврядування .
  10. Дотримуватися скромності та охайності в одязі. В школу носити одяг встановленої форми.
  11.  Знати і дотримуватись правил дорожнього руху, пожежної безпеки і поведінки на воді.