Історія школи

Історія Святогорівської школи бере свій початок у далекому 1904 році. За цей час на життєві дороги вийшло понад три тисячі випускників. А як же все починалося?

… Нелегкий 1904 рік. У звичайній хатині – мазанці три класи навчав один учитель. У 1912 році збудували інше приміщення, у якому було вже дві класні кімнати, а також три окремих кімнати для вчителів. Того ж року школа стала чотирикласною.

Минав час. 1928 рік відзначився тим, що у школі організували піонерську дружину, до якої увійшли більше 30 піонерів. Серед них були Токарєва Надія, Васюк Тася, Леута Гаша та інші. Пізніше ці дівчата стали вчителями, їх знали як Ситникову Надію Василівну, Кацан Таісію Іванівну, Леуту Агафію Марківну.

1930 рік теж приніс зміни – школа стала семирічною. Учні активно займалися у гуртках: предметних, драматичному, хоровому. Багатьом запам’ятався 1939 рік, коли клубний хор імені Шевченка брав участь у конкурсі художньої самодіяльності у Москві, де представляв Сталінську область.

Прийшов 1941 рік. У червні випускники зустрічали світанок, кружляли у вальсі, слухали мелодії гармошки. Ніхто навіть не міг подумати, що о четвертій годині ранку 22 червня доведеться кружляти у пекельному танці війни. Святогорівка провела на фронт 585 чоловік, а повернулося лише 210. Скільки ж пережила школа за часи війни! У її приміщенні німці облаштували комендатуру. Відновила роботу школа восени 1943 року. Не вистачало зошитів, олівців, проте діти ходили до школи, навчалися особливо старанно, бо вірили у повну перемогу над ворогом.

1945 рік. Війна вже позаду. Країна підводиться з руїн. Відновлюється народне господарство. Школа не лишається осторонь. Учні збирали металобрухт, допомагали родинам загиблих.

У 1951 році у Святогорівці відкрили сільську бібліотеку, розпочав свою діяльність клуб. Життя стало цікавим і насиченим. І знову школа опиняється у центрі культурного життя селища.

У 1962 році школу було реорганізовано у восьмирічну. Розпочав роботу краєзнавчий музей.

Перший випуск  8-го класу Святогорівської школи у  1960-1961 н.р.

1963 рік став роком народження комсомольської організації у Святогорівській школі.

У 1964 році до старого приміщення школи добудували нове приміщення з вісьмома класами і спортивний зал. На той час очолювала педагогічний колектив Васюк Марія Абрамівна, її заступником була Івлева Марія Сергіївна. Учителями працювали Ситникова Надія Василівна, Коршункова Галина Андріївна, Антюхов Іван Іванович, Кукса Микола Іванович, Парамонова Галина Абрамівна, Дзюба Зоя Федорівна…

1968 рік теж приніс зміни – школа стала десятирічною. У 1974 році збудували довгоочікуване нове приміщення школи. За тих часів, коли директором була Шинякова Марія Сергіївна, у школі з’явилося багато нового. Учнівська виробнича бригада, яку очолював Лінкін Микола Миколайович, вирощувала кроликів, ходила працювати на ферму. Кипить гурткова робота, особливо вирізняється гурток ЮІР.

Безперечно для кожного роки навчання у школі – найкращий час у житті, прекрасний і незабутній. Якими б життєвими стежками не йшла людина, що б їй не довелося пережити, ніщо не у змозі стерти спогади про шкільні роки.

Приходять нові часи, настає нове життя. І на українській землі теж відбулися зміни – наша держава стала незалежною. Це новий етап як у житті держави, так і в житті школи.

У 2001 році школа перейшла на 12-річне навчання. Стрімко розвивається все навколо, школа теж робить впевнені кроки у цьому напрямі.

Є у школі вчителі, які мають лише один запис у трудовій книжці. Це Нелюб Катерина Іванівна і Паршутіна Людмила Андріївна.

Значну частину педколективу становлять випускники школи, у тому числі директор Дудушко Світлана Іванівна.

Колектив працює над реалізацією регіональної програми «Обдаровані діти» у трьох напрямках: інтелектуальному, духовному і спортивному.

Протягом кількох років школа посідає призові місця за участь у районних предметних олімпіадах. 10 – 11 класи стали профільними, учні самостійно обирають профіль навчання.

Велику увагу відведено духовному вихованню. Учні є переможцями та призерами конкурсів «Краса врятує світ», «Золоте джерельце». У школі відкрито Кімнату благочестя.

Учні активно займаються спортом, постійно беруть участь у районних змаганнях.

Понад 50 учнів – випускників були нагороджені медалями за успіхи у навчанні. Не лише вони, але й усі інші випускники працюють на шахтах, у школах, лікарнях, стали підприємцями, військовими. Святогорівська школа по праву може пишатися своїми випускниками.